logo
Najczęściej zadawane pytania

Prosimy skorzystać z naszego formularza. Z radością oczekujemy na Państwa pytania.
Na Państwa e-mail odpowiemy tak szybko jak to będzie możliwe.

Nasza córka cierpi na Zespół Downa. Aktualnie ma 1,5 roku i jest bardzo słaba, dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki, rozwój mowy jest opóźniony – nie mówi. Wydaje się, że wiele rozumie i jest ciekawa. Martwi nas jednakże jej ogólne opóźnienie w rozwoju.

Nasz syn, ma 2,5 roku cierpi na Zespół Downa. Nie mówi, jest opóźniony w rozwoju. Na czatach internetowych z rodzicami, którzy mają dzieci z podobnym opóźnieniem, często pojawia się opinia, że nie jest istotne podawanie jakichkolwiek leków, na przykład środków nootropowych, ale ważne by dać dziecku miłość i opiekę. Matki często uważają, że nawet bez leczenia część dzieci które znają z Zespołem Downa, , zaczęła mówić nawet po wielu latach.

Na Państwa stronach dowiedziałam się o kuracji aminokwasami. Chciałam zapytać, czy mogą one pomóc także mojemu 5 letniemu synowi, z mózgowym porażeniem dziecięcym. Rozmawiałam z naszym lekarzem o aminokwasach, lecz nie potrafił mi nic doradzić.

Pytałam swojego lekarza czy podawanie aminokwasów może poprawić stan mojego trzyletniego syna z Zespołem Downa. Nie potrafił mi nic poradzić.

Czy preparaty aminokwasowe mogą pomóc dziecku w wieku 4 lat z diagnozą mózgowe porażenie dziecięce, które jednocześnie cierpi padaczkę?

Po szczegółowym przebadaniu poinformowano nas, że nasza trzyletnia córka cierpi na Zespół Retta. O Państwa centrum słyszeliśmy już wcześniej. Jak mogliby Państwo pomóc naszej córeczce?

Czy jest sens podawania aminokwasów u naszego syna z mózgowym porażeniem dziecięcym, który ma już 26 lat?

Czy może powstać uzależnienie od aminokwasów?

Dlaczego nasz lekarz nie zaproponował naszej córce z mózgowym porażeniem dziecięcym preparatów aminokwasowych?

Krewny cierpi na stwardnienie boczne zanikowe. Zażywa Rilutek, ale jego stan wciąż się pogarsza. Czy aminokwasy mogą mu pomóc?

Dzień dobry,u naszej córki zdiagnozowano epilepsję w wieku 4 lat, obecnie ma 14, od 6 lat bez napadów. Jest na dwóch lekach: Ospolot, Depakine Chronosphere. Niestety zapis Eeeg we śnie na przestrzeni ostatnich dwóch lat bardo się pogorszył. Czy terapia aminokwasami ma dla nas sens? Jakie są terminy oczekiwania na konsultacje? Jesteśmy z Bielska-Białej.Z góry dziękuję za odpowiedź.Z poważaniem,Beata Dobrocińska